Náš příběh

Příběh našeho MEDU se začal psát v roce 2014. Nejprve bylo třeba řádně studovat a absolvovat včelařský kurz. Následně jsme v roce 2016 převzali stanoviště společně se včelstvem jako odkaz po zesnulém včelaři.

Během prvních dvou let jsem odkoupených třináct včelstev rozšířil na provoz s dvaapadesáti včelstvy a tento počet nadále roste. Bývalým majitelům jsme se zavázali, že včelstva budeme provozovat na stejném místě a všichni stálí zákazníci, budou nadále moci odebírat med ve stejné kvalitě i od nás.

Stanoviště, na kterém naše včelstva chováme mají obrovskou výhodu v tom, že se zde nepěstuje žádná monokultura, jako například řepka. Tento fakt se velmi pozitivně odráží na kvalitě našeho medu i všech ostatních výrobcích.

Kvalita našeho medu je tak vysoká, že jsme za něj v roce 2021 získali hned tři ocenění a to Regionální Potravina, Výrobek roku Libereckého Kraje a Regionální produkt Jizerských hor. 

Náš med zaujal také obchodní řetězec Kaufland, který nás oslovil, zda bychom byli schopni dodávat náš med jako regionální potravinu do jejich obchodů v rámci Libereckého kraje.

Naše technologie

Ve výrobě medu jsme za dobu provozování došli tak daleko, že med od našich včel stáčíme v naší veterinárně schválené a dozorované medárně, čímž je zaručen původ a kvalita našich medů.

Samozřejmostí jsou i sterilizované sklenice a nádoby, aby bylo dosaženo co nejdelší trvanlivosti. Přesto, že med jako jediná potravina přírodního původu nepodléhá zkáze, snažíme se při jeho plnění a zpracovávání dodržovat přísné hygienické podmínky. Spojením ekologického myšlení a věrnostního programu máme nastaven systém vratných sklenic, kde zohledňujeme cenu sklenice a víčka (10kč) a věrnostní slevu pře vrácení naší sklenice a víčka(10Kč). Tedy věrný zákazník při opětovném nákupu získá slevu na 1 kg medu ve výši 20kč! I když  je to pro mnohé včelaře ekonomický nesmysl, pro nás ne! 🙂

Přejeme příjemné nakupování a doufáme v kladné recenze  🙂

S pozdravem Nojmíci